MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

DEMBASIC’İN GENEL HÜKÜM VE KOŞULLARI

 

1. Genel

İşbu hüküm ve koşullar 2880683788 vergi kimlik numaralı DEMBASIC'den (bundan böyle "biz" olarak anılacaktır) Dembasic internet sayfası, telefon veya  aplikasyon aracılığı ile müşteriler ( bundan böyle "siz" olarak anılacaktır) tarafından verilen tüm siparişler için uygulanacaktır.

Dembasic.com’un kullandığınızda ve/veya bir sipariş verdiğinizde, burada belirtilen şart ve hükümlere tabi olduğunuzu kabul etmiş olursunuz. Lütfen, siparişinizi vermeden önce şartları dikkatle okuyunuz.

Yalnızca, vesayet altında olmayan ve 18 yaş veya üzeri kişiler sipariş verebilir.

Belirli bir zamanda dembasic.com’a herhangi bir ürün veya hizmetin dahil edilmesi, bu ürün veya hizmetlerin her an mevcut olduğu anlamına gelmez veya mevcut olacağını garanti etmez. Bir ürünün satışını herhangi bir zamanda durdurma hakkını saklı tutarız.

Tarafınıza önceden haber vermeden bu Şartları zaman içerisinde değiştirme hakkımızı saklı tutarız. Sipariş için geçerli olacak şartlar, siparişinizi verdiğiniz an itibariyle dembasic.com’da yer alan şartlar olacaktır.

DEMBASIC, size mümkün olan en iyi online işlem deneyimini sağlamayı arzu eder. Bunu mümkün kılmak için, hizmetlerimizin hiçbir şekilde aksamadan yürümesini sağlamak zorundayız. 

(i) Faaliyetimize, ürünlerimize veya hizmetlerimize zarar verebilecek veya bunları olumsuz etkileyebilecek hiçbir içerik veya materyal yayınlamamayı, yaymamayı, dağıtmamayı, yüklememeyi veya tanıtmamayı; (ii) diğer kullanıcıların dembasic.com sitesini kullanmalarını kısıtlayıcı, engelleyici veya zorlaştırıcı, ya da sitenin güvenliğini olumsuz etkileyici şekilde davranmamayı veya bu yönde bir araç kullanmamayı, veya (iii) sitede gezinti veya arama yapmak, ya da siteden içerik kopyalamak için herhangi bir cihaz kullanmamayı veya herhangi bir motor, yazılım, araç, sistem, program veya başka bir cihaz veya mekanizma (örümcekler, robotlar, böcekler, avatarlar veya akıllı ajanlar dahil olmak üzere) kullanmaya teşebbüs etmemeyi kabul ve teyit edersiniz. Bu maddeyi veya bu şart ve hükümler içerisinde yer alan başka bir maddeyi ihlal eden bir kullanıcının siteye erişimini derhal yasaklama ve hesabını kapatma hakkımızı saklı tutarız.

 

2. Fiyatlar ve gönderi bedelleri

dembasic.com’da görülen fiyatlara yasal Katma Değer Vergisi dahil olup gönderi bedelleri hariçtir. Her gönderi şekline ilişkin fiyat, siparişin ödemesi yapılırken net bir şekilde belirtilir.Eğer siparişinizi bir kerede eksiksiz olarak teslim edemezsek ve birden fazla gönderi halinde teslim etmek zorunda kalırsak, sonraki gönderiler için ek ücret alınmaz. Mağazada ve internette belirtilen fiyatlar değişiklik gösterebilir.

3. Sipariş verilmesi / Sözleşme yapılması

Kullanabileceğiniz mevcut sipariş seçenekleri dembasic.com ve telefondur.

Siparişinizi verdiğinizde, eğer e-posta adresinizi belirttiyseniz, tarafınıza bir teyit e-postası gönderilecektir. Eğer herhangi bir nedenden ötürü siparişiniz gerçekleştirilemeyecek durumdaysa, tarafınıza ilk fırsatta bilgi verilecektir. Eğer bu sipariş için tarafınızdan ödeme yapıldıysa, bu ödemeyi yapmak için kullanılan aynı yöntemle ilgili miktar tarafınıza iade edilecektir. Eğer herhangi bir nedenden ötürü alternatif bir işlem gerekliyse, bir Dembasic yetkilisi, iade konusu için sizinle irtibata geçecektir.

 

4. Gönderim

Dembasic, sipariş alırken ve işleme koyarken azami özeni göstermekte olup siparişinizi, seçmiş olduğunuz gönderi şekline göre Dünyanın herhangi bir yerinde bulunan bir ikamet adresine teslim etmek için tüm çabayı gösterecektir. 

Dembasic, siparişleri mümkün olan en hızlı şekilde ve sipariş sırasına göre göndermek için tüm gayreti gösterir. Aksi kararlaştırılmadıkça, siparişinizin teyidiyle birlikte, siparişinizin, Pazar ve tatil günleri hariç olmak üzere 2-4 gün içerisinde teslim edilmesi amaçlanmaktadır. Öte yandan, teslimatın belirtilen zaman dilimi içerisinde yapılması amaçlansa da, beklenmeyen olaylar nedeniyle bu süre uzayabilir. Teslimat süresi hiç beklenmese de 30 günü aşarsa, siparişinizi iptal edebilirsiniz.

 

Sipariş vermeden önce, beklenen teslimat ile ilgili detaylar tarafınıza bildirilecektir. Siparişinizi verdiğinizde, eğer e-posta adresinizi belirttiyseniz, tarafınıza, beklenen teslimat detayları ile ilgili bir teyit e-postası gönderilecektir.

Siparişiniz programlanan tarihte ulaşmazsa, lütfen [email protected] e-posta adresimizi kullanarak Dembasic Müşteri Hizmetleri ile görüşünüz.

 

5.  Siparişin Müşteri Tarafından İptali

Sipariş verdiğiniz tarihten, sipariş edilen ürünün tarafınıza ulaşması itibariyle 30 gün sonrasına kadar, siparişi iptal edebilir veya ürün iadesi yapabilirsiniz. Ürünlerin ödemesini yaptıysanız, tarafınıza, bir ürün iade bedelinin oluşmuş olması durumunda ürünlerin Dembasic’e gönderimine ilişkin standart gönderim ücretini içerecek olan bir ücret iadesi yapılmayacaktır. Belirli ürünleri tutmak ve siparişinizi sadece kısmen iptal etmek isterseniz, gönderim ücreti iade edilmez. İade prosedürü ile ilgili tüm bilgileri dembasic.com adresinde bulabilirsiniz.

Siparişinizi iptal veya iade etmek isterseniz, lütfen posta yoluyla, ----- adresine e-posta göndererek, ya da yerel Tüketici Hakları İdaresi tarafından hazırlanmış standart formu doldurup göndererek tarafımıza bilgi vermeniz, ve ürünü/ürünleri, altta 6. bölümde (İadeler) belirtildiği şekilde, yukarıdaki 5.1 no’lu maddede belirtilen 30 günlük süre içerisinde iade etmeniz rica olunur. Ürünlerin ya da ürünleri geri gönderdiğinize dair belgenin tarafımıza ulaşmış olması şartıyla, mümkün olan en kısa süre içerisinde ya da iptal bildiriminizin tarafımıza ulaşmasını takip eden en geç 14 gün içerisinde, ödeme yaparken kullandığınız aynı yöntemle (ya da ürünlerin ödemesi yapılmadıysa, ürünlerin iadesini hesap bakiyenize yansıtarak) tarafınıza iade yapılacaktır. Onayınıza tabi olarak, iade için farklı bir ödeme yöntemi de kullanılabilir, böyle bir durumda tarafınıza hiçbir ek bedel yansıtılmaz.

Eğer tarafınıza ulaşan ürün defoluysa, lütfen derhal Dembasic’e haber veriniz ve ürünü, alttaki 6. bölümde (İadeler) belirtildiği şekilde iade ediniz. Dembasic, defolu olduğu kabul edilen ürünlerin bedelini eksiksiz olarak iade edecektir. Burada belirtilen hususlar, yürürlükteki herhangi bir yasal hakkı sınırlandırmaz.

 

6. İadeler

Dembasic, tüm ürünlerin tarafınıza ulaşmış oldukları haliyle iade edilmeleri şartıyla, 5. bölüm (Sipariş İptali) gereğince iadesi yapılan tüm ürünlerin ücretini (kargo bedeli hariç) eksiksiz olarak iade etmeyi taahhüt eder. Bu çerçevede ürünler zarar görmüş, bozulmuş, solmuş, tahrif olmuş veya yıpranmış (ürünü deneme amaçlı kullanım dışında) olmamalı, etiketleri sağlam ve eksiksiz halde olmalıdır.

İade edilecek ürünleri iade adresimize gönderilmek üzere bir kargo firmasına teslim ediniz. 

7. Ödeme yöntemleri

Ürünlerin ödemesini aşağıda belirtilen farklı şekillerde yapabilirsiniz.

Kredi kartı veya banka kartı. 

Ödeme bilgilerini, sipariş verdiğiniz anda, geçerli bir kredi kartı veya banka kartı: (VISA, MasterCard veya Troy) kullanarak girebilirsiniz. İlgili tutar hemen kartınızdan çekilecektir. Dembasic, kredi kartının veya banka kartının geçerliliğini, sipariş bedeline ilişkin olarak kredi durumunu, ve alıcının adres bilgilerinin doğru olup olmadığını kontrol etme hakkına sahiptir. Bu kontrollerin sonucuna bağlı olarak siparişler tarafımızdan reddedilebilir.

Diğer:
İndirim Kodu.
Web sitesinden yapacağınız alışverişin tamamını ya da bir kısmını Dembasic’in vermiş indirimin kodunu kullanarak ödeyebilirsiniz. 

 

8. Yükümlülük Sınırımız

Dembasic.com üzerinden verilen bir sipariş ile bağlantılı olarak meydana gelen bir kayıp veya zarardan ötürü tarafınıza karşı doğacak azami yükümlülük, siparişinizin toplam bedeli ile sınırlı olacaktır.

Dembasic’den internet üzerinden satın almış olduğunuz bir ürün ile sorun yaşıyorsanız ve sorununuzu Dembasic nezdinde çözemediyseniz, şikayetinizi Tüketici Hakem Heyeti’ne iletmelisiniz.

 

9. Renkler ve ölçüler

Ürün kompozisyonu ve renkleri de dahil olmak üzere, ürün özelliklerimizi doğru bir şekilde teşhir etmek için tarafımızca tüm makul çaba gösterilmektedir.  Görmüş olduğunuz renk bilgisayar sisteminize bağlı olacaktır ve bilgisayarınızın bu renkleri doğru şekilde gösterdiği tarafımızca garanti edilemez.

Dembasic.com’da gösterilen bir ürünün ölçüleri, o ürüne ilişkin modeli veya kesimi daha iyi anlamanızı sağlamak amacıyla belirtilmiş yaklaşık değerlerdir ve aldığınız ürünün tam ölçülerinin de bu şekilde olacağına dair bir garanti söz konusu değildir. Bir ürünün nihai ölçüleri, üretiminde kullanılan materyale göre değişiklik gösterebilir.

10. Ürün Garantisi

Satın almış olduğunuz ürünlerde kusurlar varsa, Dembasic yürürlükteki tüm zorunlu garanti düzenlemelerinin gereğini yerine getirecektir. Göndermiş olduğumuz ürünlerde, nakliye esnasında meydana gelen hasar da dahil olmak üzere belirgin malzeme veya imalat hataları olduğuna dair bir şikayetiniz varsa, lütfen bizi bilgilendiriniz ve ürünleri gecikmeden iade ediniz.

 

11. Devir ve Temlik

Dembasic, ödeme taksitleri de dahil olmak üzere malların teslimiyle bağlantılı olarak ortaya çıkabilen her türlü talebi üçüncü şahıslara devir veya rücu etme hakkına sahiptir.

 

12. Bölünebilirlik

İşbu Şartların herhangi bir kısmının kanunen geçersiz olması veya herhangi bir mahkeme veya yasal makam tarafından hükümsüz kılınması durumunda, geride kalan Şartlar geçerli olmaya devam eder.

 

13. Hak Sahipliği

Dembasic’in izni olmadan, dembasic.com’un veya içeriğinin ticari olmayan kendi kişisel kullanımınız dışında herhangi bir şekilde kullanılması, bu içeriğin bütünüyle veya kısmen kopyalanması veya saklanması da dahil olmak üzere yasaktır.

 

14. Şirket bilgileri

Dembasic E- Ticaret

İşyeri Adresi: Çengelköy Mah. Engin Cad. No:5 Üsküdar/İstanbul
Oda Sicil No: 9843

Vergi numarası: 2880683788

E-posta: [email protected]

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR