DEMBASIC GİZLİLİK BİLDİRİMİ

 

 

1.Müşteri veri koruma ve gizlilik taahhüdü

Kişisel verilerinizin ve gizliliğinizin korunması Dembasic için en büyük önceliktir. Bu Gizlilik Bildiriminde Dembasic müşterileriyle ilgili kişisel verilerin toplanması, kullanılması, işlenmesi, saklanması vb. konularda açık, özlü ve şeffaf iletişim sunmak istiyoruz.

Bu Gizlilik Bildiriminin anlamı kapsamında "Dembasic müşterisi", resmî web sitelerimizin ya da mağazalarımızın ziyaretçilerinden biri, bir bağlılık programı veya topluluk üyesi tarafından sunulan bir ürün ya da hizmetin eski, mevcut ve potansiyel müşterisi veya kullanıcısı anlamına gelir.

1.İlkeler

Dembasic gizlilik ve veri koruma taahhüdünü aşağıdaki ilkeleri benimseyerek beyan eder.

Dembasic kişisel verileri yasal, adil, doğru ve şeffaf bir şekilde kullanır.
Dembasic gereğinden fazla kişisel veri toplamaz ve yalnızca meşru bir amaç için veri toplar.
Dembasic gerekliliğinden fazla veya gerekliliğinden uzun süre veri saklamaz.
Dembasic kişisel verileri uygun güvenlik önlemleriyle korur.

1.Verilerinizi neden işliyoruz?

Kişisel verilerinizi sizinle bağlantılı olarak kullanır ve işleriz, örneğin ürünlerimizi çevrim içi veya mağazadan satın almak, web sitemizi ziyaret etmek veya müşteri hizmetleriyle iletişime geçmek. Ad, adres, e-posta adresi, telefon numarası, sosyal güvenlik numarası, ödeme bilgileri, satın alma, sipariş ve kullanım geçmişi, IP adresi, üye kimliği ve diğer durumla ilgili bilgiler (ör. müşteri hizmetlerimizle iletişim kurarken verdiğiniz bilgiler) kişisel veri örnekleridir.

Bu Gizlilik Bildiriminin her bir belirli bölümünde, her ilgili bilgi işleme amacı size bildirilecektir.  

1.Kişisel verilerinizin işlenmesinden kim sorumlu?

 DEMBASİC, bu Gizlilik Bildiriminin kapsamı dâhilinde kişisel verilerin işlenmesinden birincil olarak sorumludur.

Bu Gizlilik Bildiriminin her bir belirli bölümünde, kişisel verilerinizin işlenmesi, sorumlulukların atanması ve hakların kullanımına ilişkin usuller konusunda Dembasic  sorumlu olduğunda size bildirilecektir.   

Yukarıda Dembasic yetkilileri olarak adlandırdığımız kişiler, bu Gizlilik Bildirimi kapsamında bireysel veya toplu olarak “Dembasic” veya “biz” olarak anılacaktır. 

Belirli koşullar altında veri koruma ve gizliliğinize ilişkin sorumluluk, bankacılık ve finans kurumları, posta hizmetleri veya elektronik iletişim sağlayıcıları gibi üçüncü taraflarla paylaşılır. Daha fazla bilgi, bu Gizlilik Bildirimi'nin her belirli bölümünde bulunabilir.

 

1.TOPLANAN KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI

DEMBASİC olarak ÜYE tarafından iletilen kişisel verileri mevzuat çerçevesinde korumak için ideal organizasyon, teknik-idari önlemler ve gerekli çalışmaları hassasiyetle yerine getirmekteyiz. ÜYE tarafından Kişisel Verilerin ihlal edildiğini düşündüren bir durum yaşanması halinde aşağıda yer alan İLETİŞİM bölümünden Dembasic‘a ulaşılması gerekmektedir.

 

1.KİŞİSEL BİLGİLERİN AKTARILMASI

DEMBASİC ve İş Birliği içerisinde olduğumuz şirketler, hukuka uygun olduğu ölçüde, kişisel bilgilerinizi ikamet ettiğiniz ülkenin dışına aktarabilir, ikamet ettiğiniz ülkenin dışında saklayabilir ve/veya işleyebilir.

1.Verilerinize kim erişebilir?

Kişisel verileriniz, yalnızca hedeflenen işleme amacını yerine getirmek için verilere ihtiyaç duyanlar tarafından kullanılabilir ve erişilebilir durumdadır. Kişisel verileriniz, gerekli olduğu takdirde, Dembasic bünyesindeki, Dembasic adına belirli görevleri yerine getiren tedarikçiler ve taşeronlarla (işleyiciler ve alt işleyiciler) ve bağımsız üçüncü taraflarla paylaşılabilir.

Buna ek olarak, bu bilgileri kullanmanın veya açığa çıkarmanın şu amaçlarla gerekli veya tavsiye edildiğine inanmak için nedenlerimiz olduğunda kişisel verileri üçüncü taraflara da açığa çıkarabiliriz: (i) olası yasa ihlallerine ilişkin soruşturmalar yürütmek; (ii) bizimle girdiği bir anlaşmayı ihlal eden birinin kimliğini belirlemek, kendisiyle iletişim kurmak veya kendisine karşı yasal işlem yapmak; (iii) güvenlik ihlallerini araştırmak veya yasal bir mesele uyarınca devlet makamlarıyla işbirliği yapmak veya (iv) dolandırıcılığın önlenmesi de dahil olmak üzere haklarımızı, güvenliğimizi veya mülkiyetimizi korumak.

Üçüncü bir tarafla birleşmemiz veya satın alınmamız, yeniden yapılanma gibi başka bir iş işlemine tabi tutulmamız veya bu tür bir işlemin önerilmesi durumunda hakkınızda sahip olduğumuz kişisel verileri aktarma hakkımızı saklı tutarız. 

 

1.İşleme konusundaki yasal dayanak nedir?

Geçerli bir yasal dayanak olmadan, Dembasic’in kişisel veri toplama, işleme, kullanma, saklama vs. izni yoktur. Yasallık rızanızdan, sözleşmeden, yasal yükümlülüklerden veya bir işletme olarak meşru menfaatimizden kaynaklanabilir. Kişisel verilerin sunulmasının yasal gereklilik olması, bu verilerin sözleşme yapılmasını gerektirmesi, kişisel verilerin sunulmasının bir zorunluluk olması ve bunları yapmadığınız takdirde çeşitli sonuçlar doğuyor olması fark etmeksizin, sizden aldığımız kişisel verilerin işlenmesine dair her bir işlemin amacına, geçerli yasal dayanağa ve kullanabileceğiniz haklarınıza dair sizi bilgilendireceğiz. 

 

1. Haklarınız nelerdir?

Düzeltme hakkı: 
Yanlış oldukları takdirde, eksik kişisel verinin tamamlanması da dâhil olmak üzere kişisel verilerinizin düzeltilmesini talep etme hakkına sahipsiniz. 

Eğer Dembasic üyesiyseniz, kişisel verilerinizi hesabınızdan veya üyelik sayfanızdan düzenleyebilirsiniz.

1.Gizlilik Bildirimimizdeki Güncellemeler:

Gizlilik Bildirimimizi güncellememiz gerekebilir. Gizlilik Bildiriminin en son sürümü her zaman web sitemizde mevcuttur. Herhangi bir önemli değişikliği Gizlilik Bildiriminde bildireceğiz.

 

1.İLETİŞİM

DEMBASİC E-Ticaret

Çengelköy Mah. Engin Cad. No:5 Üsküdar/İstanbul

Vergi Numarası, 2880683788, Üsküdar Vergi Dairesi

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR